Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

"Odvažte se hledat recept na život "

Na co se s námi můžete těšit na podzim?
Příběhy se i nadále odehrávají na oddělení chirurgie a v pediatrické ordinaci v růžové zahradě. Diváci se mohou těšit na dramatické i humorné případy pacientů a jejich diagnózy, které bude řešit pediatrička Běla Páleníková, gynekologové Čestmír Mázl a Aleš Čížek a samozřejmě celý tým chirurgie pod vedením Dalibora Frynty. Pod chirurgií otevřel ředitel Valšík oddělení plastiky, které povede Magda Tárová. Pomáhat jí bude Tomáš Hruška a další specialisté. Hruška i Tárová však nadále slouží na svých kmenových pracovištích. V ordinaci v růžové zahradě na pediatrii kraluje Běla Páleníková.
A chystá se zde otevření další ordinace... V růžové zahradě bude pořádně živo. „Chirurgové. Životy lidí zachraňují ve vteřině."
Další zvraty, drama, napětí a lásky na pozadí každodenního boje o záchranu a zdraví pacienta.


Doktor Vladimír Pusenský prožívá nejtěžší okamžiky svého života. Olga se dostane z vlastní vůle do přímého ohrožení života a on je zcela bezmocný. Pusenský má starosti se svou ženou Olgou, která se z prázdnin vrací těhotná. Dítě chce donosit i přes velká zdravotní rizika a nehodlá sdělit jméno otce. Ten se však nakonec objeví...

Pavla Barnová si v nemocnici projde dalším peklem. Tentokrát jde o krizi ryze profesní. Většina chirurgů stojí na její straně. Po komplikovaných peripetiích zažívá štěstí s Janem Hakenem. Vytváří stabilní domov pro Marka a své starosti řeší s tchyní Věrou, která svou laskavostí a ochotou naslouchat buduje spolu s Leopoldem atmosféru domova. V nemocnici je Pavla respektovaná jako výborná doktorka, setká se však i s obtížnými lékařskými případy, které jsou pro ni velkou zatěžkávací zkouškou.

Primář Dalibor Frynta má starosti. Jeho mladá přítelkyně Sylva má za chvíli rodit, a i když je její nevlastní otec Čestmír Mázl gynekolog, nezaručí jí to nekomplikovaný porod. Dítě v rodině převrátí Daliboru Fryntovi a Sylvě Petrové život vzhůru nohama. Čeká je mnoho nástrah a překážek, je otázkou, zda je ustojí.

Magda Tárová zažívá velké profesionální úspěchy. Vede stanici plastické chirurgie, která spadá pod primariát Dalibora Frynty. Klientky a klienti se jí jen hrnou, o nový obor má vážný zájem i gynekolog Hruška.... V osobním životě je to stále neukotvená dračice, ale jen do té doby, než potká lásku svého života.

Tereza Hakenová se po bolestném rozchodu s Janem Hakenem oklepe a začíná rozkvétat. Začne pracovat na svém osamostatnění.

Tomáš Hruška řeší velkou osobní krizi. Dotkne se všech kolem něj - doma i v nemocnici.

Běla Páleníková - zdá se, že ji konečně potká štěstí, v které už nedoufala. Ale mraky se snesou i do jejího vztahu s Eduardem Valšíkem.

V seriálu Ordinace v růžové zahradě uzavíráme gynekologické případy, rozhodně se však neloučíme s příběhy jejich hrdinů. Oblíbené postavy seriálu - gynekologové Čestmír Mázl, Aleš Čížek, Tomáš Hruška, Marek Kroupa, Adam Suk a jiní - dál pracují v kamenické nemocnici a jejich osudy se profesně protínají či dokonce v soukromí úzce spojují s kolegy ze druhého patra. S chirurgy. Jsou to lékaři rázní až svérázní, musí dokázat reagovat ve vteřině... na sál emoce nepatří. Zato v soukromí nejsou chirurgové vůbec chladní, jejich životy provázejí osudové lásky, smutky, nevěry, karamboly...

Zveme diváky do druhého patra známé kamenické nemocnice, do dramatického a emocionálně vypjatého světa chirurgů. Chirurgie má jiný rytmus než gynekologie. Pacienty tu nejsou jen křehké ženy, sem chodí všichni. A většinou až když je skoro pozdě, s úrazem, zanedbanou nemocí, s velkými bolestmi. Chirurgové jsou ráznější lékaři než gynekologové, jejich povahy jsou vyhraněnější. Chirurgie je nejprestižnější lékařský obor, a tak mezi chirurgy neustále zuří nějaký konflikt, který jde okamžitě stranou, jakmile je tu pacient a jeho problém.

V realitě platí, že ženy jsou na chirurgii v menšině, ale koho by bavil příběh o skupině mužů? Na našem oddělení budou vždy stabilně dvě až tři ženy lékařky. Z nich ale jen jedna je opravdovým chirurgem, a ta jediná také na chirurgii zůstane.

Samozřejmě že i s půvabným prostředím romantické vily v růžové zahradě se budeme nadále setkávat. „A to nejenom s pediatrií doktorky Páleníkové, ale časem nás také čeká otevření nové ordinace v docela jiném oboru...“

Ocenění seriálu Ordinace v růžové zahradě za rok 2007

 

Anno 2007
První místo v anketě ANNO - nejoblíbenější seriál. V kategorii žena roku se umístila na druhém místě herečka Zlata Adamovská za ztvárnění postavy lékařky Běly Páleníkové.

TýTý 2007

Seriál se umístil v anketě TýTý na druhém místě v kategorii nejoblíbenější seriál roku.

Sledovanost

V roce 2008 Ordinaci v růžové zahradě 2 průměrně sledovalo 1 994 000 diváků starších 15+. Podíl na sledovanosti v cílové skupině 15-54 činil 52,75%. Nejlepšího podílu na sledovanosti dosáhla cílová skupina mladých žen ve věku 15-24 let (60,01%).

 • Šárka Baborovská (Producent)
 • Jana Brávková (Výkonný producent)
 • Barbara Bulvová (Námět)
 • Barbara Bulvová, Leoš Karaks, Hana Cielová, Jan Coufal, Ivo a Eva Pelantovi (Scénář)
 • Lucia Máčiková, Adam Pražák, Lenka Kolihová Havlíková (Spolupráce na scénářích)
 • Magdaléna Bittnerová, Kateřina Hauserová, Hana Roguljič (Dramaturgie)
 • Jan Pecha (Režie a režijní supervize)
 • Moris Issa, Ivo Macharáček, Marián Kleis (Režie)
 • Roman Pavlíček (Hlavní kameraman)
 • Michaela Červenková (Kostýmní výtvarník)
 • Martin Kurel (Architekt, supervize designu projektu)
 • Zuzana Seifertová, Lucia Kršáková (Vedoucí produkce)